úterý 15. března 2022

Labyrint světa a ráj srdce

Už se doma nudíte a sluníčko vás láká ven? Vyrazte si společně se zkušenými průvodci Všezvědem Všudybudem a Mámením poznat svět a odhalit cíl veškerého lidského snažení!

Tematická vycházka nás zavede z Vracova do Žeravic k památníku Jana Amose Komenského. Připomeneme si tak datum narození tohoto slavného českého exulanta (28. 3.), nedostižného pedagogického vzoru a autora knihy Labyrint světa a ráj srdce. Přes lom u Ježova se nakonec dostaneme až do Skalky, odkud pojedeme domů.

Délka trasy: cca 12 km
Kdy: sobota 19. března 2022
Sraz: 8:25 na vlakovém nádraží v Kyjově
Návrat: 15:35 na autobusové nádraží v Kyjově
S sebou: 30 Kč na cestu, rouška do autobusu a vlaku, špekáček na opečení + svačina na celý den (podle apetitu), dostatek pití (doporučujeme termosku s čajem), vhodný sportovní oděv a pevná obuv, pláštěnka, uzlovačka, KPZ, šátek/tunel (na krk i na hru), nůž

Labyrint světa a lusthauz srdce, to jest světlé vymalování, kterak v tom světě a věcech jeho všechněch nic není než matení a motání, kolotání a lopotování, mámení a šalba, bída a tesknost, a naposledy omrzení všeho a zoufání: ale kdož doma v srdci svém sedě, s jediným Pánem Bohem se uzavírá, ten sám k pravému a plnému mysli upokojení a radosti že přichází.

Žádné komentáře:

Okomentovat