sobota 26. ledna 2013

Zprávy z bojiště

Napsal nám náš milovaný Iďabratr Katan, ztracený kdesi ve slovenských velehorách:

Ahoj mí milí, 


moc Vás zdravím z Nízkých Tater, kde se snažím zachránit, co se dá. Otevřeně vám můžu říct, že má představa o klidných třech měsících na Slovensku s ušetřením peněz z rodinného rozpočtu byla až na ty úspory docela mylná. Je to tu dost náročné. Člověk se často objevuje na svazích v počasí, kdy by nikoho se zdravým úsudkem nenapadlo vyjít z domu, natož lyžovat. Někdy člověk mine postiženého o pět metrů a ani o tom neví, protože viditelnost je zhruba na dva metry, a vítr, jak ten tu fouká. To stojíte na kopci se sklonem okolo 75 stupňů a vono vám to prostě nechce jet, když zrovna fouká ze severu. Zakousl jsem se do pořádnýho sousta a dostávám od života jak se patří za vyučenou. 

Dvakrát jste mě měli skoro už doma. Jednou, to jsem měl výuku lyžování ve volném terénu a na konci jsem měl zabočit doprava na cestu, jenže já ji přeletěl a skočil do dalšího žlabu. Všichni mysleli, že je po mě. Jenže já svůj osmimetrový skok skončil mezi dvěma skálama na měkké kleti. Podruhé, to byl výstup na skialpech na vrchol v noci, v rámci tréninku a zocelování. Sjezd za svitu mé čelovky se mi stal skoro osudným, když jsem se svou malou diodou přehlédl ohrazení. Má pravá půlka hraje všemi barvami od zelené až po temně červenou. 
Přes to všechno tu prožívám i hezké chvíle a dobré počasí. Baví mě to tu a věřím, že tento pobyt mi k něčemu bude. Mrzí mě, že se nemůžu naplno věnovat své družině a chodit na naše výpravy. Stále doufám, že se mi podaří zorganizovat víkend pro skauty zde. Jen je to tu hodně finančně náročné a prostorově nevyhovující. Snad se to povede. Moc bych si to přál, a kdyby to snad nemělo vyjít, tak přijedu na víkend domů a podniknu s nimi něco tam u nás. 

Už jsem vás neviděl ani nepamatuju a docela mi chybíte, hlavně mi chybí upřímné objetí od Nonyho. Mé nadšení pro skaut stále trvá, a když je mi nejhůř, tak si dám oddílové tričko a smutním a vzpomínám. Na tábor se moc těším a rád se zapojím do přípravy svým dílem. Tento rok tam s vámi budu. Nepřijedu jen na návštěvu. 

Mějte se moc hezky,

Váš Jonasos Namasos


Žádné komentáře:

Okomentovat