pondělí 23. srpna 2010

Neboj sa Reloaded

V pátek 20. srpna podnikl expediční sbor ve složení Lajka, Monča, Verča, Bertík a Šimon (za doprovodu šerpů Dina, Mauky a Ježka) noční výstup na Stražovják po stopách nejmenovaných oddílových geolegend. Útok na velehoru zahájili již v podvečer z malebné vísky Sobůlky, nad níž byl založen první výškový tábor. Poslední bezstarostné chvíle strávili udatní dobrodruzi svačinou, hrou s frisbee a hříčkou Všechno lítá, i co peří nemá - Šimonovy boty letí!
Pak už ale nastala opravdová dřina při výstupu na lokální velehoru. Šeřilo se, komáři útočili, tráva svědila. Cesta se pomalu ztrácela ve tmě...
Nebýt světýlek, na vrchol Strážovjáku by cestovatelé nikdy nedorazili. Ale dobře to dopadlo, odměnou jim byl fantastický výhled na noční krajinu i oblohu a dvě kešky. A před jedenáctou už se loučili hakou na autobusovém nádraží... Několik nekvalitních fotografií můžete okomentovat zde.

1 komentář:

  1. Přišlo poštou z adresy MoP, ŠiF, HuP:
    Snickerska Šimon ukradl Dinovi Snickersku.Taky to potom pěkně schytal. Ze křoví vyletěla bota. A pak aj druhá. Dino se vynořil ze křoví s Šimonem na zádech jak Bivoj s kancem na zádech. Snicerska byla v pohodě, teda skoro... Byla lehce placatá. NAPSALI JIŽ JMENOVANÍ MOP, ŠIF, HUP.

    OdpovědětVymazat